Jak usunąć przykry zapach rozkładających się zwłok?

Nie każdy umiera w szpitalu, czasem zgon następuje w miejscach, do których nikt przez dłuższy czas nie ma dostępu. Niestety, rozkładające się ciało nie jest widokiem przyjemnym. Do tego wydziela ogromny fetor, z którym trudno jest sobie poradzić. Nieprzyjemny zapach jest niezwykle silny, dosłownie „wgryza” się w meble i ściany. Jeśli do zgonu doszło w mieszkania i tam nastąpił rozkład zwłok, nikt nie może w nim ponownie zamieszkać bez pomocy specjalistów. Na szczęście w każdym mieście funkcjonują firmy, których zawodowym obowiązkiem jest sprzątanie po zgonach. Warszawa może pochwalić się największą ich liczbą.

Jak wygląda profesjonalne sprzątanie po zgonach?

Specjaliści wchodzą do pomieszczenia w specjalnych kombinezonach, a na twarzach mają maski ochronne. Pamiętajmy, że rozkładające się ciało to nie tylko przykry widok i zapach. To także multum toksyn, zarazków i bakterii, w tym trupi jad, który może być zagrożeniem dla osób żyjących. Właśnie dlatego konieczna jest dezynfekcja po zgonie, przede wszystkim realizuje się zabieg ozonowania. Ozon w czystej postaci nie tylko eliminuje roztocza, bakterie i wirusy, ale także skutecznie zwalcza smród. Nie pomaga wietrzenie lokum ani stosowanie odświeżaczy powietrza. Ozonowanie jest jedynym zabiegiem, który eliminuje fetor.

Pamiętajmy, że przykry zapach rozkładających się zwłok przy zastosowaniu ozonu mogą zwalczać tylko wyspecjalizowane do tego firmy przy użyciu profesjonalnych ozonatorów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *