zabezpieczenia przed gołębiami
|

Jakie zabezpieczenia przed gołębiami zastosować na dachu?

 

Dach jest tym elementem domu, na którym gołębie przesiadują najchętniej. Zasiadają, nocują a nawet zakładają gniazda w kominach czy rynnach niszcząc je przy tym i stwarzając zagrożenie, nie wspominając już o tym, że strasznie niszczą i brudzą całą elewację domu.

Istnieje kilka sposobów na to, by raz na zawsze pozbyć się z tej części domu niechcianego ptactwa – wystarczy założyć moduł z kolcami.

Zdziwi się jednak ten, kto stwierdzi, że kolce mogą być niebezpieczne dla niewinnych gołębi. Nic bardziej mylnego bowiem ptaki te mają tak bardzo wyczulony zmysł wzroku, iż widzą przeszkodę z dużej odległości i nawet się do niej nie zbliżają. Dzięki temu zabezpieczone są nie tylko elementy, na których moduł z kolcami, zwany Birdsystem jest założony, ale i najbliższe ich otoczenie.

Zabezpieczenia tego rodzaju oferuje na przykład firma Inwen i trzeba przyznać, że to jedna z lepszych ofert tego rodzaju na rynku.

Warto jeszcze dodać, że zabezpieczenie to nie oszpeca wyglądu dachu bowiem dla ludzkiego oka jest praktycznie niewidoczne – to zbiór cienkich igiełek, które w żaden sposób nie wpływają na całościowy wygląd domu czy posesji. Co więcej, profesjonalna ekipa zawsze dobierze konieczną do zabezpieczenia przed gołębiami ilość systemu biorąc pod uwagę rodzaj powierzchni dachu czy wielkość występowania w rejonie zamieszkania ptactwa.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *