taras kompozytowy

Jak dbać o taras kompozytowy?

Coraz więc osób wybiera taras kompozytowy jako element aranżacji przydomowego ogródka. Kompozyt jest chętnie stosowany jako podłoże tarasu ze względu na swoją funkcjonalność i niezwykłą łatwość w utrzymaniu czystości. W odróżnieniu od typowych desek drewnianych nie trzeba go impregnować, jest też odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Warto jednak pamiętać, że taras kompozytowy również ulega zabrudzeniom i należy przeprowadzać prace porządkowe związane z doprowadzeniem go do czystości. Pamiętajmy, że deski kompozytowe posiadają drążenia w każdej desce, które odwzorowują naturalne piękno drewna. Jeśli w ryflach zgromadzi się zbyt dużo brudu, po pierwsze nie będzie to wyglądać estetycznie, po drugie może wpływać na fakt, że cała podłoga stanie się bardziej śliska.

Dobrze jest taki taras przynajmniej raz na kilka dni zamieść szczotką. Można też myć go „na mokro”. Do tego przyda nam się zwykły mop albo myjka ciśnieniowa. W jej przypadku należy zwrócić szczególną uwagę, by ciśnienie wody nie przewyższało 100 bar. Dysze trzeba zaś kierować w ten sposób, by strumień wody napływać równolegle z ryflami.

I to tak naprawdę tyle. O taras kompozytowy nie trzeba szczególnie dbać. Jest na tyle trwały i odporny, że będzie cieszył użytkowników przez długie lata. Jeśli powstaną na nim rysy, co oczywiście jest możliwe, na przykład w wyniku urazów mechanicznych, wystarczy potraktować taki taras specjalnym renowatorem. Taki zabieg można też stosować profilaktycznie raz na kilka lat.

Nie ma wątpliwości, że kompozyt jest dzisiaj najchętniej wybieranym materiałem, który wykorzystuje się w celu stworzenia ogrodowego tarasu. Warto zaznaczyć, że cieszy się on taką popularnością nie tylko dlatego, że jest w pełni odporny na wszelkie warunki pogodowe i łatwy w utrzymaniu czystości. Można go z łatwością zamontować samodzielnie na specjalnym stelażu. Wystarczy jeden dzień, by cieszyć się nowym tarasem.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *