dach energooszczędny

Dach energooszczędny, czyli skuteczne ocieplenie

Rosnące ceny energii motywują do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą oszczędzić ciepło i odpowiednio zaizolować budynek. Jednym z elementów konstrukcji, który wymaga w tym zakresie szczególnej uwagi, jest dach, ponieważ brak odpowiedniej dbałości o izolację może skutkować naprawdę sporą utratą ciepła. Jednym z takich rozwiązań, mocno cenionym przez fachowców, jest folia na dach, która położona pod blachę może stanowić naprawdę skuteczne jego docieplenie.

Folia na dach – ważny krok do oszczędzania energii

To oznacza, że o izolacji, a finalnie – o dachu enegrooszczędnym – warto pomyśleć już na etapie planowania budowy. Na szczęście dziś coraz głośniej mówi się o konieczności oszczędzania energii, nie tylko ze względów finansowych, ale także ekologicznych. Dlatego często architekci, konstruktorzy, projektanci, a nawet wykonawcy, podpowiadają inwestorom rozwiązania, przyczyniające się do energooszczędności budynku.

Folia na dach jako zabezpieczenie przed wilgocią

Folia na dach to rozwiązanie nie tylko sprzyjające budowie dachu energooszczędnego, ale również komfortowi funkcjonowania w takim odpowiednio zabezpieczonym budynku. A to dlatego, że zastosowana pod blachę stanowi doskonały środek ochrony przed kondensacja i wilgocią. Nie ma więc mowy o problemach z pleśnią czy grzybem, które znacznie przyczyniają się do alergii, a dla astmatyków są szczególnie niebezpieczne. Taka folia jest też niezwykle wytrzymała, świetnie chroni więc przed uszkodzeniami samą izolację termiczną.

Łatwa instalacja i dostosowanie
Folie, montowane pod blachę, instaluje się łatwo, nie przedłuża to więc znacząco trwania remontu czy realizacji inwestycji. Zwłaszcza, że w przypadku zaufanych marek można liczyć również na odpowiednie akcesoria oraz instrukcje, znacznie ułatwiające montaż folii na dach. Budowa dachu energooszczędnego nie musi być ani szczególnie droga, ani skomplikowana, ponieważ produkty dają się dostosować do indywidualnych potrzeb. Natomiast koszt montażu folii na dach szybko się zwróci, co będzie widoczne w rachunkach za ogrzewanie.

Tymczasowe pokrycie dachu

Folie na dach to nie tylko krok do realizacji energooszczędnego dachu, ale także skuteczne rozwiązanie tymczasowe. W zależności od jakości modyfikatorów, folie mogą być wykorzystywane jako tymczasowe pokrycie dachu, na przykład podczas prac dekarskich. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami danego systemu, membrany dachowe gwarantują ochronę budynku przed wilgocią, a w przypadku uszkodzonego pokrycia dachowego, zapewniają tymczasową ochronę przed następnymi szkodami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *