folia dachowa

Jak chronić konstrukcję dachową przez promieniowaniem UV?

Jeśli dach budynku podlega nadmiernej ekspozycji na słońce, jego elementy konstrukcyjne są narażone na przyspieszone starzenie się. Już po upływie zaledwie kilku miesięcy może okazać się, że wykorzystane materiały straciły swoje właściwości hydroizolujące. Jak zatem chronić konstrukcję przed negatywnym wpływem promieniowania UV?

Wysokiej jakości folia dachowa

Na rynku dostępne są wytrzymałe, pięciowarstwowe membrany dachowe, które wykazują wysoką odporność na działanie promieni słonecznych. Ich aplikacja to najlepszy sposób na zabezpieczenie dachu przed utratą właściwości hydroizolujących. Tego typu produkty zapewniają również optymalną wentylację, są niezwykle trwałe i zabezpieczają dach m.in. przed wodą i wilgocią. Z tego powodu podczas wznoszenia konstrukcji dachowej zdecydowanie warto rozważyć to rozwiązanie.

Odpowiednie materiały budowlane

Folia dachowa to jednak nie wszystko. Podczas wznoszenia dachu warto zwrócić również uwagę na jakość wykorzystywanych materiałów budowlanych, takich jak drewno czy dachówki. Powinny one pochodzić tylko od rzetelnych producentów, którzy oferują produkty posiadające wszelkie niezbędne certyfikaty jakościowe i objęte stosowną gwarancją. Renomowani dostawcy materiałów budowlanych zwracają bowiem uwagę na zabezpieczenie swoich produktów przez negatywnym wpływem promieniowania UV.

Dach to kluczowy element konstrukcyjny całego budynku. Warto zatem zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie i mieć pewność jego wieloletniej użyteczności.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *