silos do trocin

Jak zbudowane są silosy do trocin?

Bezpieczne składowanie paliwa drzewnego wymaga posiadania odpowiedniego zbiornika. Materiały pochodzenia drzewnego są bowiem wyjątkowo podatne na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Poza tym drewno jest surowcem palnym. Dedykowanym zbiornikiem do przechowywania tego typu materiałów jest silos do trocin.

Budowa silosu

Głównym elementem konstrukcyjnym silosu jest tzw. płaszcz cylindryczny, który stanowi objętość czynną zbiornika. Poniżej znajduje się specjalnie zaprojektowany lej z ramą wsporczą oraz mechanicznym urządzeniem wybierającym. Górna część silosu to panele przeciwwybuchowe, które chronią go w razie wybuchu pyłu. Dach zbiornika jest natomiast dostosowany do posadowienia cyklonu pneumatycznej instalacji transportowej.

Materiał wykonania

Poszczególne elementy konstrukcyjne zbiorników powinny być wykonane z wysokiej jakości stali oraz ocynkowanych blach konstrukcyjnych o grubości 2 mm.  Muszą być również odpowiednio wzmocnione. Dach i lej konstrukcji wykonuje się natomiast z blachy o grubości 3 mm, dzięki czemu silos jest wytrzymały i gwarantuje wieloletnią sprawność.

Elementy dodatkowe

Nowoczesne zbiorniki trocin często wyposażone są również w szereg dodatkowych technologii, takich jak m.in. suche piony przeciwpożarowe, czujniki ciśnienia czy membrany dekompresyjne. Ich zastosowanie minimalizuje ryzyko pożaru wewnątrz komory i znacznie ogranicza potencjalne straty.

Pamiętaj, że aby silosy prawidłowy spełniały swoją funkcję, powinny pochodzić od sprawdzonego dostawcy i być objęte stosowną gwarancją.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *