postprodukcja

Co to jest postprodukcja?

Postprodukcja jest ostatnim elementem tworzenia filmu reklamowego, filmu fabularnego czy poszczególnych odcinków serialu. Ogólnie rzecz ujmując jest to montowanie i nadawanie finalnego efektu produkcji każdego nagrywanego materiału.

O ile realizacja filmu reklamowego opiera się głównie na kręceniu i utrwalaniu tym samym poszczególnych ujęć to już zadaniem postprodukcji jest ich odpowiedni montaż. Wszystkie sceny muszą być bowiem spójne i odpowiednio dopieszczone, by dawały zamierzony efekt.

Firmy zajmują się tworzeniem tego rodzaju filmów począwszy od ich kreacji przez produkcję aż po postprodukcję właśnie, ostatni etap prac jest też momentem, w którym film nabiera wyrazistości, dodawane są odpowiednie barwy, dźwięki, takie jak narracja czy podkład muzyczny, to również dobry moment na dołożenie grafik czy efektów specjalnych.

Można śmiało stwierdzić, że postprodukcja to zespół działań, których celem jest przygotowanie materiału zdjęciowego do jego emisji według założonych jeszcze na etapie kreacji celów. To dzięki niej materiał zyskuje odpowiednią jakość, obraz jest naturalny i spójny a widz ogląda go z przyjemnością.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *