marmurowe tapety

Czym się kierować przy zmianie klasycznego wystroju mieszkania?

Lato jest świetnym okresem na remonty i zmiany w czterech kątach. Słoneczna aura pomaga wprowadzaniu zmian w wystroju mieszkania. Lecz warto się poważnie zastanowić jakie zmiany chcemy wprowadzić oraz czy nie będziemy ich z czasem żałować. Nie zawsze jest różowo choć warto podejmować wyzwania by cieszyć się efektem końcowym.

Mając przed sobą remont mieszkania powinniśmy się zastanowić jak ma wyglądać wnętrze po dokonanych zmianach. Jeśli czujemy zapał i ogromną chęć wprowadzania zmian w naszym wnętrzu to trzeba działać. Rozplanowanie prac i kompozycji z głową pozwoli odświeżyć wnętrze nadając mu nowy charakter w krótkim czasie. Zmiana koloru ścian czy marmurowe tapety świetnie się nadadzą do wprowadzenia zmian. Jeśli zakładamy zmianę starych mebli na nowe warto pomyśleć nad stworzeniem zgranej kompozycji. Ponieważ nie wszystkie meble pasują do koloru ścian i reszty mieszkania. No chyba że chcemy stworzyć oddzielną przestrzeń, którą będziemy mieli na wyłączność.

Zanim jednak podejmiemy jakiekolwiek działania warto przemyśleć kwestie użyteczności. W przypadku własnego pokoju w którym śpimy pracujemy i odpoczywamy kompozycja musi nam to wszystko zapewnić. Stawiając na praktyczność musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty związane ze spędzaniem czasu w tym pomieszczeniu. Jeśli pomalujemy jedną ze ścian na której znajduje się telewizor na czerwono to z pewnością nie zaznamy relaksu podczas oglądania. Zmęczone oczy nie będą w stanie przez dłuższy czas patrzeć na ten kolor i będzie wymagane przemalowanie lub drobne przemeblowanie.

Kierując się designem musimy się poważnie zastanowić jaką on ma pełnić rolę we wnętrzu. Czy ma dotyczyć wszystkiego co się w nim znajdzie czy ma się tylko ograniczyć do mebli lub kolorów ścian. Tworząc jeden wielki mix różnych koncepcji możemy być nie zadowoleniu w sytuacji gdy kupimy zieloną kanapę, która zajmie połowę fioletowego pokoju. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku dywanów i wykładzin z którymi kontakt może nas irytować ze względu na wystające frędzelki lub kolor.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *