ochrona przed ptakami kolce

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Mieszkańcy bloków i osiedli często narzekają na ptactwo, które odwiedza ich balkony, a następnie pozostawia po sobie nieczystości lub uszkadza rośliny i ozdoby. Głównymi winowajcami tego typu szkód są gołębie. Jak sobie z nimi radzić?

Na wstępie warto nadmienić, że odstraszanie gołębi musi odbywać się zgodnie z prawem. Ptaków nie należy truć, nie można używać również materiałów hukowych, ani wiatrówek. Dopuszczalne są wyłącznie humanitarne metody, które pozwolą ochronić balkon bez zbędnego narażania zwierząt.

Z czego skorzystać na balkonie?

 

Jak można się domyślić, rozwiązań jest co najmniej kilka. Osoby cierpliwe, które nie chcą wydawać pieniędzy, mogą pokusić się o regularne wyganianie ptaków, najlepiej poprzez klaskanie i okrzyki. Po pewnym czasie gołębie mogą już nie wrócić. Chyba że pojawią się w tym czasie nowe zwierzęta.

Znacznie mniej męcząca okażę się więc inna ochrona przed ptakami. Kolce pozwolą w odpowiedni sposób zabezpieczyć barierki, a także szczególnie wrażliwe miejsca na balkonie. Ich montaż nie jest trudny, one same są natomiast wykonywane w taki sposób, aby nie ranić zwierząt. Poza kolcami dość często wykorzystywane są również atrapy ptaków drapieżnych, które potrafią skutecznie odstraszyć gołębie. Najlepiej decydować się na figurki przedstawiające ptaki w locie – wiatr będzie wprawiał je w ruch, co stworzy odpowiednią iluzję zagrożenia. Tego typu metody doskonale sprawdzają się nie tylko na balkonach, ale też na parapetach i w wielu innych miejscach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *