mentalna arytmetyka

Jak pomóc dziecku z trudnościami w nauce?

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej dla wielu dzieci jest wielkim wydarzeniem. Zmiana otoczenia i nowi koledzy nie raz mogą dziecko wprowadzić w zakłopotanie. Szczególnie wtedy można zauważyć zmiany w zachowaniu dziecka.

Problemy z nauką w pierwszych latach edukacji szkolnej związane są z trudnościami w koncentracji i przyswajaniu wiedzy. Zmiana otoczenia i nadmiar informacji wpływają stresująco na uczniów. Nawarstwiające się obowiązki szkolne i zadania do wykonania zajmują dużo czasu a podczas nauki występują problemy z opanowywaniem kolejnej części materiału.

Ciuchcia drewniana z magnesami – kup na https://raczkujemy.pl/zabawki/drewniane/pociag-peru-zabawka-z-magnesami-goki/

W wielu przypadkach rodzice natychmiast postanawiają pomóc swojemu dziecku gdy zauważą problemy w nauce. Jednak forma pomocy powinna być optymalna szczególnie w obszarze z którym dziecko sobie nie radzi. Ukierunkowane zajęcia pozalekcyjne pozwalają opanować materiał bez stresu i napięcia, który występuje podczas normalnych lekcji.

Jednymi z takich zajęć są zajęcia z mentalnej arytmetyki, które przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat. Mentalna arytmetyka pozwala przygotować przyszłego ucznia do szkoły oraz rozwiązać bieżące problemy w nauce. Kluczowym zadaniem jakie realizuje akademia arytmetyki jest rozwój umysłowych zdolności i umiejętności. Na zajęciach uczniowie wykonują różne zadania poprawiające pamięć i koncentrację. Czas wykonywania poszczególnych zadań jest dopasowany do indywidualnych predyspozycji każdego ucznia. Regularna nauka umożliwia maluchowi przyzwyczajenie się do systematycznej nauki i ciągłego przyswajania wiedzy. W wyniku czego nauki liczenia i wykonywania coraz trudniejszych zadań nie stanowi problemu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *