zadbane nogi

Zadbane nogi latem

Każda z nas wie, jak ważny jest wygląd naszego ciała, szczególnie w okresie letnim, kiedy jego duża część nie jest zakrywana ubraniami. Zadbane nogi latem to chyba priorytet każdej z nas bowiem to właśnie na nie zwraca uwagę największa liczba osób.

Nogi latem powinny być przede wszystkim dokładnie wydepilowane – nie da się ukryć, że najlepsza w tym celu będzie depilacja laserem bowiem raz wykonany zabieg pozwoli nam cieszyć się gładkimi nogami na długi czas. Niestety, standardowe pozbywanie się owłosienia za pomocą maszynki będzie powodować szybkie odrastanie włosków a to będzie wiązać się ze stratą czasu (nawet co kilka dni) na kolejny zabieg golenia.

Jak przyznają profesjonaliści z gabinetu dermatologicznego Wasylkowscy, depilacja laserem jest coraz bardziej popularna a kobity ustawiają się w długich kolejkach na zabieg już wiosną, ponieważ nierzadko, by osiągnąć efekt gładkich nóg trzeba wykonać kilka zabiegów.

Ale zadbane nogi latem to nie tylko brak owłosienia. Warto zadbać również o ich odpowiednią pielęgnację balsamami tak, by skóra nie była wysuszona – to szczególnie ważne latem, kiedy nogi narażone są na ciągłą ekspozycję na słońcu.

Pamiętajmy również, by zwracać uwagę na pojawiające się popękane naczynka czy żylaki i szybko reagować na powstałe zmiany tak, by zapobiec ich powikłaniom. Trzeba wiedzieć, że bagatelizowanie tego rodzaju zmian może doprowadzić do groźnych chorób żył a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *