butelka z filtrem

Jak działa butelka filtrująca?

Każdego dnia powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody i ta zasada jest nam już od dawna bardzo dobrze znana. W ostatnim czasie widoczny jest trend, zgodnie z którym na spacerze, podczas uprawiania joggingu czy nawet przy biurku w trakcie wykonywania zawodowym obowiązków towarzyszy nam specjalna butelka z wodą. Myli się ten, kto uznaje, że jest to zwyczajna woda butelkowana. Dzisiaj korzystamy z o wiele bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zresztą okazują się być korzystne dla naszego zdrowia i oszczędne dla portfela.

Okazuje się, że nie musimy nabywać wody butelkowanej, bo z powodzeniem możemy popijać tzw. kranówkę. Chociaż od dawna eksperci zapewniają nas, że miejska woda nadaje się do bezpośredniego spożycia, do tej pory jakoś trudno było nas do tego przekonać. Dzisiaj wystarczy butelka filtrująca, dostęp do wody z kranu i mamy zapewnione picie każdego dnia. Sprawdźcie, jak to działa.

Zasady działania butelki z filtrem

Butelka z filtrem ma niezwykle prostą konstrukcję, a jej działanie również nie sprawia większego problemu w zrozumieniu zasad oczyszczania wody. W butelce o dowolnym kształcie czy designie wmontowany jest po prostu wymienny wkład z filtrem węglowym. To właśnie on odpowiada za szybkie oczyszczanie i filtrację wody. Sam filtr najczęściej umieszczany jest na górze butelki, tuż przy otworze do picia, a proces filtracji następuje na chwilę przed gaszeniem pragnienia. Tym butelka do wody z filtrem różni się od dzbanków filtrujących, w których oczyszczanie następuje już od momentu nalania do takiego naczynia wody.

Filtr węglowy – właściwości

Filtr węglowy nie tylko oczyszcza wodę i sprawia, że ta nadaje się do w pełni bezpiecznego spożywania. Dodatkowo usuwa również nieprzyjemny zapach wody, redukuje twardość wody, czyli usuwa kamień. Sprawia też, że woda nabiera krystalicznej barwy. Filtr zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia, w tym nie tylko toksyny czy bakterie, ale też piasek bądź rdzę. Picie z butelki z filtrem zapewnia gaszenie pragnienia wodą idealnie czystą, bezpieczna dla naszego zdrowia.

Czy warto kupić butelkę z filtrem?

Oczywiście, że tak, a ten gadżet nie powinien być traktowany jako chwilowy trend, ale raczej naczynie, które na stałe zawsze będziemy przy sobie nosić. Warto zwrócić uwagę na jakość nabywanych butelek filtrujących. W ich przypadku te nieco droższe będą lepsze. Wykonane z naturalnego, bezpiecznego dla środowiska materiału, ale też takiego, który jest odporny na uszkodzenia. Do tego zawierają filtry o większej mocy, które są w stanie oczyścić więcej litrów wody bez konieczności wymiany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *