zaburzenia snu

Zaburzenia snu – Warszawa. Gdzie zacząć leczenie?

Problemy z zasypianiem oraz utrzymaniem dłuższego snu ma coraz więcej Polaków. Te najczęściej wynikają z problemów zdrowotnych powiązanych z układem oddechowym. Z tego względu specjaliści tacy, jak pulmonolog mają wręcz pełne ręce pracy. Lekarz ze specjalizacją w pulmonologii zajmuje się zarówno dziećmi, jak i osobami dorosłymi. W tym przypadku specjalista odpowiada za pełną diagnostykę oraz leczenie problemów powiązanych ze schorzeniami dróg oddechowych.

Zaburzenia snu Warszawa – kiedy warto wybrać się do specjalisty?

Wyróżniamy kilka sytuacji, w których warto udać się do pulmonologa. Coraz więcej osób poszukuje wsparcia, powołując się na zaburzenia snu. Warszawa to miasto, gdzie można bez problemu znaleźć wsparcie u wykwalifikowanego specjalisty. Dobry laryngolog to osoba, która jest w stanie pomóc w razie występowania takich objawów, jak:

  • duszności,
  • przewlekły kaszel bez przyczyny,
  • plucie krwią,
  • nadmierne zmęczenie,
  • świszczący oddech,
  • cykliczne zapalenia płuc,
  • zaburzenia oddychania, w tym samym problemy ze snem.

Zaburzenia snu Warszawa mogą być diagnozowane wyłącznie przez wykwalifikowanego pulmonologa. Najczęstszą przyczyną takich problemów jest bezdech senny OBS. To schorzenie, które polega na wstrzymywaniu przepływu powietrza przez sen. Takie problemy objawiają się nadmierną sennością, chrapaniem, bólami głowy oraz nadmierną potliwością w trakcie odpoczynku.

Leczenie zaburzeń snu zaczyna się od diagnostyki, którą przeprowadza pulmonolog. Następnie wprowadza się odpowiednie metody leczenia: zmiana nawyków żywieniowych i stylu życia, stosowanie aparatu CPAP lub zabiegi chirurgiczne, np. prostowanie krzywej przegrody nosowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *