deratyzacja warszawa

Jak pozbyć się gryzoni?

Szczury oraz myszy są gryzoniami, które nawiedzają nie tylko piwnice i garaże, ale także bezpośrednio do kuchni i inne pomieszczenia w domu. Zwłaszcza jesień jest porą roku, która sprzyja inwazjom gryzoni w miejscach zamieszkałych przez ludzi. Jak skutecznie się przed nimi bronić?

Rośliny

Na rynku dostępne są gatunki roślin, które swoim zapachem odstraszają myszy. Można do nich zaliczyć takie rośliny jak czosnek, nostrzyk, wilczomlecz czy koronę cesarską. Gryzonie nie przepadają także za zapachem dzikiej mięty, rumianku oraz liści pomidorów. Dobrym więc rozwiązaniem jest rozłożenie wyżej wymienionych roślin przy wejściach oraz we wszystkich zakamarkach, gdzie mogą wyjść szczury oraz myszy.

Klatki

Dla osób, które nie chcą, by gryzonie ginęły, najlepszym rozwiązaniem będą klatki na szczury i myszy. Ta konstrukcja nie przypomina tradycyjnej klatki, a bardziej tunel. Korytarz jest z obu stron zakończony klapkami, ale tylko jedna z nich jest ruchoma i to ją trzeba podnieść oraz przyczepić haczykiem do przynęty położonej w środku tunelu. Gdy mysz lub szczur połaszą się na jedzenie, klapka spadnie w dół i zamknie gryzoniowi jedyną drogę ucieczki.

Pułapka mechaniczna

Chyba najbardziej znaną i tradycyjną formą pułapki na myszy i szczury są klasyczne zatrzaskowe rozwiązania, których sprężyna przygniata intruza, łamiąc mu kości lub uniemożliwiając ucieczkę.

Specjaliści

Jeżeli nasz problem z gryzoniami jest poważny i sami nie możemy sobie z nim poradzić, warto zlecić pozbycie się gryzoni specjalistom. Najszybciej taką firmę znajdziemy wpisując w internecie hasło  takie jak „deratyzacja Warszawa”. Pracownicy takich firm dysponują specjalistycznym sprzętem, który jest skuteczną bronią w walce z gryzoniami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *