depilacja laserowa bikini

Żylaki da się usunąć

Żylaki nie są może jakimś bardzo zaawansowanym problemem medycznym, jednak każdy, kto ma pecha je posiadać, wie, że mogą one utrudniać życie, wywołując poczucie zmęczenia i opuchnięcia kończyn. Nie jest to na szczęście schorzenie, którego nie da się usunąć.

Leczenie żylaków laserem to jeden ze sposobów, aby pozbyć się ich na dłuższy czas. Nie jest to zabieg bolesny, więc mogą go przechodzić osoby wrażliwe na ból. Nie jest to także operacja skomplikowana – w zależności od ilości oraz wielkości zabieg może zająć od kwadransa do 2-3 godzin. Najczęściej żylaki występują na nogach i można znaleźć mnóstwo salonów oferujących leczenie żylaków laserem. Polega to na wprowadzeniu cewnika do żyły, a następnie poprowadzenie nim laserowej głowicy, która nagrzewa żylaka, powodując jego obkurczenie i zamknięcie. Pacjent odczuwa jedynie lekkie pieczenie, dodatkowo izolowane przez specjalny żel, nakładany na miejsce zabiegu. Zabieg tego typu nie zostawia żadnych śladów ani znaków na skórze.

Laser jest również używany w podobny sposób podczas depilacji. Warto dodać, ze depilacja laserem jest dość popularnym zabiegiem kosmetycznym, który można wykonać niemal w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera  pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę i zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost.   Po tym zabiegu przez dłuższy czas pacjent ma spokój z włoskami, jednak potrzeba minimum czterech zabiegów w odstępach 6-9 tygodniowych. Uzależnione jest to od miejsca, w którym nastąpiła depilacja. Trwała redukcja dotyczy ok. 80-90% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *