sok z selera naciowego

Sok z selera naciowego – oczyść swój organizm

Świadomość Polaków w zakresie zdrowego odżywiania znacznie wzrasta. Doskonale wiemy, że musimy unikać fast foodów, a raczej wybierać ekologiczne produkty od lokalnych rolników. Jesteśmy tym, co jemy, a od codziennych nawyków żywieniowych zależy wręcz nasze zdrowie. Kilka razy w roku warto zastosować choćby kilkudniową dietę oczyszczającą. Nie mamy absolutnie na myśli głodówki, ale raczej jadłospis, który szybko i skutecznie uwolni nas od zbędnych złogów i innych zbędnych nieczystości z naszego organizmu. Dzisiaj przedstawiamy sok z selera naciowego, który sprawdzi się w tym celu idealnie. Patrzyliście już na ranking wyciskarek? Ten sprzęt przyda Wam się, by sok z selera robić szybko i to z zachowaniem cennych wartości odżywczych.

Więcej informacji na temat soku z selera naciowego: https://www.mocsokow.pl/blog/kuracja-selerowa-rewolucja-w-zdrowym-odzywianiu-n115 – zapraszamy do lektury 🙂

Dlaczego warto pić sok z selera naciowego?

Okazuje się, że to nieco zapomniane i niedoceniane warzywo ma szereg dobroczynnych właściwości. W ramach diety oczyszczającej sprawdzają się doskonale te, które wpływają na metabolizm. Seler naciowy przyśpiesza procesy metaboliczne, do tego reguluje pracę układu trawiennego, zapobiega występowaniu zaparć, reguluje wypróżnianie.

Ale to nie wszystko, bo seler naciowy ma o wiele więcej korzystnych właściwości. Aby móc korzystać z tego bogactwa, w pierwszej kolejności warto zerknąć na ranking wyciskarek wolnoobrotowych, potem nabyć sprzęt, który wyciśnie pyszny i wartościowy sok, a następnie już tylko cieszyć się dietą sokową. To właśnie ona najlepiej oczyszcza organizm.

Jak już wspomnieliśmy, sok z selera naciowego wykazuje multum pozytywnych wartości, które mają znaczenie w procesie naturalnego oczyszczania organizmu. Przede wszystkim:
– ma działanie moczopędne,
– ma działanie antyseptyczne,
– usuwa kwas moczowy, jest przydatny w stanach zapalnych, zwalcza na przykład kamienie nerkowe,
– zmniejsza cząsteczki złego cholesterolu,
– jest to produkt alkalizujący,
– obniża ciśnienie krwi,
– zapobiega rozwojowi nowotworu.

Jak widać, seler naciowy doskonale sprawdza się nie tylko w ramach oczyszczania organizmu, ale również w profilaktyce prozdrowotnej. Niweluje ryzyko występowania licznych chorób, w tym tych z dziedziny onkologicznych. Wystarczy porcja soku z selera naciowego raz dziennie, by zadbać o zdrowie. Pamiętajmy jednak, by ten wyciskać z dobrego sprzętu, korzystając tylko z wyciskarki wolnoobrotowej, która „nie zabija” cennych witamin i minerałów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *