klimatyzacja miejsca

Miejsca pracy, w jakich powinna być klimatyzacja

Uznaje się, iż w miejscach pracy temperatura nie może być niższa aniżeli 14 stopni a w miejscach, w których odbywa się praca siedząca, na przykład przy komputerze, temperatura ta nie może być niższa a niżeli 18 stopni.

Istnieje tez kilka wytycznych dotyczących zbyt wysokiej temperatury. Okazuje się, iż za pracę w nader trudnych warunkach uważa się tą, która odbywa się w biurze, w którym panuje temperatura przewyższająca 28 stopni. Pracodawca musi zapewnić wtedy odpowiednią wentylację pomieszczeń a zatrudniona kadra powinna być zaopatrzona w napoje chłodzące.

Zarządzający radzą sobie z tymi przepisami w dosyć prosty sposób bowiem niemal standardem stały się już montowane systemy klimatyzacyjne. Należy jednak pamiętać, by klimatyzacja była odpowiednia a tutaj przede wszystkim zwraca się uwagę na montaż klimatyzacji.

Jak przyznają fachowcy z firmy Gizo, źle załączona klimatyzacja może powodować zbyt niską bądź zbyt wysoką siłę nawiewu, co będzie niekomfortowe dla pracownika. Nierzadko okazuje się też, że nawiewy są źle montowane tuż przy stanowiskach pracy, co skutkuje częstymi przeziębieniami pracowników.

Pamiętajmy więc, że istnienie samego systemu klimatyzacji nie wystarczy, ważne jest, by działała ona sprawnie i była pod stałym nadzorem autoryzowanego serwisu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *