frez ślimakowy modułowy

Dlaczego proces przeciągania wygrywa z innymi metodami obróbki?

Twoje oprzyrządowanie do przeciągania składa się z listy precyzyjnych części – lista powinna być niemal tak długa, jak wtedy gdy rozważasz narzędzia do dłutowania. Wysokiej jakości producent przeciągaczy lub serwis naprawczy musi szczegółowo zrozumieć każdą część, aby móc stworzyć, serwisować lub naprawić to narzędzie.

Ze względu na dużą prędkość i dużą objętość przeciągania zęby narzędzia do przeciągania, podobnie jak narzędzia do dłutowania rowków wpustowych mogą szybko ulec uszkodzeniu lub stępieniu. Upewnij się, że masz harmonogram rutynowej konserwacji w celu serwisowania tych i innych obszarów o wysokim zapotrzebowaniu na przeciągarce. Najlepiej doprowadzić do tego, byś mógł cieszyć się wielkoseryjną produkcją przez cały rok dzięki wysokiej jakości usługom naprawczym.

Jak działają narzędzia do przeciągania?

W zależności od rodzaju przeciągacza, którego używasz, możesz cieszyć się szeroką gamą precyzyjnej obróbki miękkich i twardych materiałów. Przeciąganie jest podobne do:

  • rozwiercania,
  • dłutowania,
  • kształtowania,
  • frezowania.

Jest konkurencyjne w każdym z tych procesów, podobnie jak wtedy gdy zestawić do tego przepychacze do rowków wpustowych. Jednak w przypadku zastosowań wymagających dużej wydajności to właśnie przeciąganie może być doskonałą opcją, która sprawdzi się lepiej niż dłutowanie kół zębatych i wielowypustów – dłutaki Fellowsa czy inne rozwiązania.


W przeciwieństwie do typowych procesów obróbki, przeciąganie łączy wszystkie trzy poziomy zębów tnących w jedno narzędzie lub ciąg podobnych narzędzi: cięcie zgrubne, półwykańczające i wykańczające. Każdy z tych etapów obróbki odbywa się szybko po sobie, dzięki czemu przeciąganie jest popularną opcją masowej obróbki precyzyjnych elementów.


Idealne narzędzie do przeciągania wymaga niezawodnej przeciągarki. Wybierz przeciągarkę pionową, poziomą, łańcuchową lub obrotową w zależności od używanych materiałów, rodzaju przeciągania, który chcesz osiągnąć i budżetu. W razie wątpliwości, warto skontaktować się z fachowcami o większym doświadczeniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *