projektor interaktywny

Dlaczego nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty?

Okazuje się, że to właśnie połączenie przyjemnego z pożytecznym daje najlepsze efekty. Czy wiesz, że kilkuletnie dziecko może skupić swoją uwagę na jednym zagadnieniu jedynie przez 15-20 minut? Nie warto go więc zarzucać teorią, która szybko go znudzi, a on sam niewiele z niej zrozumie. Warto za to wdrażać gry i zabawy integracyjne, które nie tylko będą edukować, ale również wspierać rozwój procesów społecznych.

Czy wiesz, że można jednocześnie śmiać się, szaleć i wygłupiać oraz uczyć? Te kwestie można śmiało połączyć i co ciekawe, daje to świetne rezultaty. Przymusowa nauka sprawi tylko, że uruchomiona zostanie pamięć nietrwała. Oznacza to, że dziecko zaraz po przyjęciu wiedzy, zapomni o przekazanych informacjach czy umiejętnościach. Czynniki edukacyjne zostają utrwalane jedynie wtedy, gdy rzeczywiście są w pełni przez dziecko akceptowane. Maluch uczy się i zdobywa nowe umiejętności bardzo często nieświadomie i właśnie to jest najlepsze rozwiązanie. Projektor interaktywny jest tego najlepszym przykładem.

Pociąg drewniany na magnesy – sprawdź https://raczkujemy.pl/zabawki/drewniane/pociag-sofia-zabawka-z-magnesami-goki/

Warto wspomnieć tutaj o magicznym dywanie. To interaktywna podłoga, która angażuje do uczestnictwa w grach zespołowych albo samodzielnych. Oprócz doskonałej rozrywki w nowoczesnym wydaniu również uczy. Można wybrać grę, która wymaga czytania albo liczenia, a nawet poznawania słówek po angielsku. Ale to nie jej jedyna zaleta. Okazuje się, że magiczny dywan to też doskonały sposób na poznawanie i uczenie się zachowań w społeczeństwie. Nie da się ukryć, że dzieci poprzez wspólną zabawę uczą się empatii, współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji, radzenia sobie z sukcesem, ale też porażką. Nie są im obce opanowanie, cierpliwość, szybka reakcja, dążenie do wspólnego celu, poczucie przynależności do określonej grupy społecznej. Ważne są także relacje z rówieśnikami. Niejednokrotnie projektor interaktywny pomaga zawrzeć nowe znajomości czy zdobyć prawdziwego przyjaciela.

Wszystko to sprawia, że coraz bardziej cieszy fakt, iż naukę poprzez zabawę chętnie zaczynają propagować również pedagodzy. Dzięki temu dzieci mają szansę na wzmożony rozwój przy wykorzystaniu łagodnych, akceptowanych przez dziecko metod.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *