wózki widłowe elektryczne

Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?

Aby móc pracować na wózku widłowym konieczne staje się zdobycie konkretnych uprawnień. Takie mogą zdobyć wszyscy, którzy zgłoszą chęć udziału w dedykowanym szkoleniu.

Szkolenie na wózki widłowe elektryczne organizują autoryzowane ośrodki szkoleniowe. Często też można się na takowy zapisać w Urzędzie Pracy. Profesjonalne kursy i akceptowalne uprawnienia zdobędzie jednak jedynie ten, kto zgłosi się na szkolenie, które akceptuje Urząd Dozoru Technicznego.

Kurs trwa 14 dni i jest podzielony na dwa etapy. Pierwszy to praktyka wraz z zasadami należytego bezpieczeństwa. Druga to zaś praktyka, czyli nabywanie umiejętności obsługi wózka widłowego.

Zwieńczeniem kursu jest egzamin – zarówno z części teoretycznej i praktycznej. Dopiero po pozytywnym zaliczeniu obu, pracownik, który chce wykonywać swoje zawodowe obowiązki na wózku, zdobywa niezbędne do tego uprawnienia.

Co ważne, uprawnienia na wózki widłowe elektryczne zdobywa się na czas nieokreślony. Warto wybierać takie szkolenia, które gwarantują akceptowanie zdobytych uprawnień nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *