wyprawka do szkoły

Wyprawka do szkoły dla pierwszoklasisty

Ponieważ pierwszoklasista przekracza próg szkoły podstawowej po raz pierwszy należy go do tego dobrze przygotować. Nie wystarczy zakup podstawowych podręczników, zeszytów i ćwiczeń, ale również przyborów, które pomogą mu lepiej zdobywać wiedzę i rozwijać się zgodnie z założonym programem.

Wyprawka do szkoły dla pierwszoklasisty powinna być przygotowana najpóźniej w sierpniu tak, aby na malca wszystkie przedmioty czekały spokojnie. Pierwszy dzień w szkole to i tak ogromne wydarzenie dla całej rodziny, zadbajmy więc o to, by odbyło się ono w dobrej atmosferze, bez niepotrzebnych nerwów.

Jeśli na zakupy wybierzemy się w miarę wcześnie będziemy mieć pewność dobrego przygotowania i spokojną głowę. Warto zaznaczyć, że większość szkół dostarcza rodzicom listę niezbędnych artykułów a już na pewno robi to najlepsza szkoła w Warszawie.

Z całą pewnością pierwszoklasistę należy wyposażyć w dobry tornister taki, który pomieści niezbędne książki i ćwiczenia a zarazem będzie miał idealnie dopasowane pasy, które nie będą sprawiały bólu pleców i kręgosłupa. Warto również nabyć dzienniczek ucznia – tam będą wpisywane nie tylko oceny, które zdobył uczeń, ale też wszelkie uwagi czy informacje dla rodziców. Oprócz podstawowych zeszytów warto też nabyć okładki, które zapobiegną ich niszczeniu. Wyprawka do szkoły dla pierwszoklasisty powinna zawierać też wszelkiego rodzaju długopisy, pisaki, farby czy kredki oraz bloki, linijki czy kolorowy papier – o tych dodatkowych elementach poinformuje zapewne placówka szkolna.

Na pewno trzeba zakupić także pudełko na drugie śniadanie, buty na zmianę, worek i strój na W-F – wygodny, bawełniany a buty z antypoślizgową podeszwą.

Warto pamiętać, by nie kupować więcej aniżeli zasugeruje nam nauczyciel szkoły, w razie braków zawsze będziemy mogli dokupić niezbędne elementy wyposażenia wyprawki.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *