plastyka brzucha warszawa

Sposoby na modelowanie sylwetki

Pacjenci klinik chirurgii plastycznej często decydują się na zabiegi, które mają znacząco zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i w efekcie pozwolić na odpowiednie wymodelowanie sylwetki. Staje się ona dzięki temu szczuplejsza, przywracana są również naturalne proporcje ciała.

Warto w tym miejscu podkreślić, że nie są to wcale sposoby na odchudzanie. Chodzi przede wszystkim o poprawę wyglądu sylwetki. Tego typu zabiegi wcale nie zastąpią odpowiedniej diety i regularnej aktywności fizycznej. Warto o tym pamiętać.

W jaki sposób odbywa się modelowanie sylwetki? Wymienić możemy co najmniej dwie metody, realizowane przez specjalistów zatrudnionych w wymienionych wyżej klinikach.

Modelowanie sylwetki – jakie zabiegi są wykonywane?

 

Pierwszą metodą pozwalającą na uzyskanie omawianego efektu jest liposukcja. Warszawa jest dobrym przykładem miasta, w którym tego typu zabiegi są przeprowadzane niezwykle często. Wynika to oczywiście z dużej liczby klinik działających na rynku. Pacjenci dzięki temu mogą wybrać dla siebie najlepszą ofertę, dzięki której będą spokojni o przebieg i efekt zabiegu.

Liposukcja polega na odsysaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalistycznego aparatury. Przed jej użyciem lekarz wykonuje niewielkie nacięcia na skórze, które pozwalają na rozpoczęcie odsysania. Liposukcja to skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pośladków, ud, bioder, a także ramion, szyi i piersi.

Jak już wspomnieliśmy, nie jest to metoda na odchudzanie. Chodzi o modelowanie sylwetki. Podobny efekty uzyskać pozwala plastyka brzucha. Warszawa, podobnie jak inne duże miasta, jest miastem, w którym dość łatwo można znaleźć specjalistów od tej metody. Polega ona na przeprowadzeniu zabiegu usunięcia nadmiaru skóry i tanki podskórnej, a także poprawy konturu brzucha oraz talii. Dzięki plastyce usprawnione zostaje napięcie mięśniowe powłok, co przekłada się na znacznie wyższy komfort codziennego życia. Warto więc o tym pamiętać.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *