mazury

Polskie Mazury czy morze – co wybrać?

Chociaż nadal to nad polskie morze wyjeżdża największa grupa polskich turystów w okresie wakacyjnych to trzeba zauważyć, że każdego roku Mazury są coraz bardziej oblegane.

Wpływ na to mają nie tylko walory przyrodnicze tych zakątków czy doskonała propozycja rozrywki dla podróżnych, ale również fakt istnienia tu licznych obiektów zabytkowych, które są chętnie odwiedzane przez wszystkich miłośników historii.

O ile morze udostępnia nam szerokie, piaszczyste plaże i moc uciech podczas kąpieli to trzeba zaznaczyć, że rejon ten atrakcyjny jest tylko wtedy, gdy na niebie świeci mocne słońce a woda w Bałtyku jest ciepła – jeśli pogoda nie dopisze, tak naprawdę nie znajdziemy tam zbyt wielu uciech, nie licząc spędzania czasu w licznych barach.

Wczasy na Mazurach, na przykład w pensjonacie Kwiat Paproci są zupełnie inne. Oczywiście w Giżycku czy jego okolicach istnieje wiele tawern, w których można spędzać czas jednak okolice te mają dużo więcej do zaoferowania. Przede wszystkim można uprawiać tu sporty wodne, nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja opalaniu. Tutaj również oddać się możemy licznym spacerom w poszukiwaniu grzybów czy wędkowaniu, bez względu na pogodę. Z całą pewnością Mazury są bardziej relaksujące i wyciszające, pozwalają na rzeczywisty wypoczynek bez zgiełku natłoku turystów.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *