podnośnik samochodowy
|

Podnośnik samochodowy – kupić czy wynająć?

Ceny sprzętu, z którego korzystają przede wszystkim firmy budowlane czy reklamowe przyprawiają nie raz o zawrót głowy. Tym bardziej inwestycje tego rodzaju są niezwykle kosztowne dla przedsiębiorstwa jeśli sprzęt typu podnośnik samochodowy nie będzie wykorzystywany standardowo a tylko podczas prac „specjalnych”.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by móc korzystać z tego rodzaju maszyn nie przeznaczając na to kroci. Jednym z pomysłów jest zakup sprzętu używanego – ten będzie o wiele tańszy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że po pierwsze mogą cechować go częste usterki, po drugie warto mieć wtedy zaprzyjaźniony serwis, który szybko będzie je naprawiał. W innym przypadku zmuszeni będziemy zatrzymać pracę, co będzie wiązać się z kolejną generacją kosztów i strat.

W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem jest chyba wynajęcie podnośnika czy innego sprzętu tego rodzaju. Takie usługi oferuje na przykład firma Gizo i trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie coraz bardziej popularne. Podnośnik samochodowy, który zostanie wynajęty będzie w pełni sprawny, posiadać będzie ważny certyfikat i badania techniczne. Co więcej, nie stracimy zbyt dużo z firmowego budżetu jeśli sprzęt wynajmiemy tylko do wykonania niezbędnych prac. Profesjonalna firma zapewni nam również doradztwo i serwis na wypadek jakichkolwiek usterek.

Podsumowując, wydaje się najbardziej korzystnym rozwiązaniem wynajmować tego typu sprzęt a jeśli decydujemy się na jego zakup to raczej postawmy na podnośnik nowy, z gwarancją aniżeli używany – chyba, że zostanie on objęty stałą opieką serwisową w razie potrzeby.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *