mycie okien warszawa
|

Mycie okien wcale nie jest takie łatwe

Gdy przyjdzie wiosna, jest ciepło oraz wszystko budzi się do życia, należy pomyśleć o porządkach. Najgorsza zmorą jest mycie okien, które trzeba wyczyścić po długiej zimie. Bardzo trudno umyć okna, ponieważ brak profesjonalizmu powoduje powstanie smug. Mimo że okno jest czyste, to smugi psują cały efekt. Długie godziny ciężkiej pracy idzie na marne, ponieważ „wyczyszczone” okno wygląda jeszcze gorzej, niż przed myciem.

Profesjonalne mycie okien

Na naszym rynku są firmy zajmujące się profesjonalnie myciem okien, które chętnie wykonają tę brudną robotę za nas. Wystarczy jeden telefon albo formularz, a w dowolnym terminie przyjedzie zespół i zrobi za nas porządki z oknami. Firmy, które zajmują się profesjonalnym myciem okien mają do dyspozycji specjalistyczne narzędzia i płyny, które minimalizują powstanie smug. Jeśli mamy duży dom, gdzie znajduje się pełno okien, to skorzystanie z usług firmy  jest niezbędne. Do mycia wysokich biurowców zatrudniana jest już specjalistyczna ekipa, która zatrudnia ludzi posiadających niezbędne uprawnienia do pracy na wysokościach.

Samodzielne mycie okien

Dla tych co są bardziej oszczędni oraz wolą sami zająć się czyszczeniem okien, to powinni pamiętać, że ten proces składa się z trzech etapów: mycie, wycieranie do sucha, nabłyszczanie. Do mycia należy użyć zwykłej ściereczki oraz zwykłą ciepłą wodę. Natomiast do wycierania szyb (na sucho) najlepiej używać papierowych ręczników. Do nabłyszczania potrzebne są płyny, ale należy wiedzieć, że większość środków dostępnych na rynku zostawiają po sobie smugi z wyjątkiem samochodowego płynu do spryskiwaczy, które świetnie radzą z zabrudzeniami na szybach. Zamiast kupować zwykły płyn do mycia okien, najlepiej skorzystać z płynu do spryskiwaczy szyb, które mają lepsza opinie, niż powszechnie dostępne środki do okien. Najlepiej nie myć okien gdy świeci słońce, ponieważ jak woda wysycha, pojawiają się smugi. Nie powinno się myć, gdy jest mróz i pada deszcze. Najlepszą pogodą na mycie okien jest pochmurny dzień.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *