laser lightsheer desire
|

Jesień – idealny czas na trwałą depilację zbędnego owłosienia

Dlaczego renomowane gabinety medycyny estetycznej i kliniki dermatologiczne polecają wykonanie serii zabiegów trwałej depilacji właśnie w okresie jesienno-zimowym? Okazuje się, że najlepsza pora, by pozbywać się zbędnych włosków z wybranej partii ciała. Sprawdź dlaczego?

Trwała depilacja laserowa, która może być w pełni skutecznie realizowana przy wykorzystaniu urządzenia, jakim jest laser lightsheer desire, powinna być wykonywana w porach roku, w którym ciało nie jest narażone na działanie silnych promieni słonecznych. Oczywiście, niektóre części ciała, takie jak pachy czy miejsca intymne mogą być poddawane laseroterapii nawet latem, ale plecy, wąsik czy kończyny już niekoniecznie.

Wszystko dlatego, że połączenie siły lasera z nadmiernym działaniem słońca nie będzie korzystne dla naszej skóry. Dermatolodzy potwierdzają także, że takie wiąże się nawet z ryzykiem powstania na skórze trwałych przebarwień.

Ale to nie wszystko. Przecież to przede wszystkim latem chcemy cieszyć się idealnie gładką skórą, chcemy zniwelować konieczność żmudnej depilacji standardowymi metodami. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że trwała depilacja laserem następuje po serii zabiegów – z reguły jest to od 3 do 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu, to właśnie jesień jest idealną porą. Cały przebieg trwałej utraty owłosienia trwa nawet kilka miesięcy, więc warto zacząć odpowiednio wcześniej, by zdążyć do lata.

Kolejny powód, dla którego to jesień jest porą idealną na depilację laserową, jest taki, że w czasie wykonywania zabiegów depilacyjnych, skóra nie może być traktowana żadnymi kremami ani tym bardziej opalaczami. To właśnie wiosna i lato są czasem, w którym takowe kosmetyki najczęściej stosujemy. Od słońca, słonej wody, piasku skóra może być przesuszona i podrażniona, co również jest przeciwwskazaniem do wykonywania depilacji.

Jedno jest pewne. Warto już teraz zapisać się na zabiegi depilacyjne, by już kolejnego lata cieszyć się idealnie gładką skórą. Wybierz się do renomowanego gabinetu, w którym pracują wykwalifikowani dermatolodzy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *