olejki eteryczne

Jak używać olejków eterycznych? Aromaterapia w domu

Badania wykazały, że stosowanie olejków eterycznych korzystnie wpływa na samopoczucie. Nie potrzebujesz dyplomu z chemii, aby wiedzieć, jak skutecznie ich używać. Wystarczą Ci zapoznanie się z rodzajami tych specyfików i podstawowe zrozumienie metod aplikacji. Jak wspomóc się aromaterapią w domu?

Aromaterapia wykorzystuje moc olejków eterycznych. Jak je stosować? Przedstawiamy trzy sposoby.

  1. Inhalacja

Umieść miskę z gorącą wodą na stole i dodaj kilka kropli olejku eterycznego. Nałóż ręcznik na głowę i miskę. Zamknij oczy i głęboko wdychaj parę przez kilka minut. Powtórz czynność kilka razy w ciągu dnia.

Olejki eteryczne można również dodawać do nawilżaczy powietrza i dyfuzorów. Pozwala to cieszyć się ich przyjemnym zapachem unoszącym się w pomieszczeniu. Pamiętaj, by stosować się do wskazań producenta.

  1. Aplikacja na skórę

Rozcieńcz olejki eteryczne z olejem nośnikowym i nałóż mieszankę na powierzchnię ciała. Skup się na obszarach bólu i napięć mięśni. Szybko odczujesz ulgę!

  1. Dodanie kilku kropel olejków do kąpieli lub ulubionego kosmetyku

Gorąca kąpiel wzbogacona o olejki eteryczne rozluźnia mięśnie i relaksuje. Z kolei dolanie ich do szamponu, toniku czy ulubionego kremu może podnieść ich walory zapachowe i prozdrowotne. Nie zapomnij o rozcieńczeniu!

Jeśli chcesz, by aromaterapia przyniosła Ci maksimum korzyści, zorientuj się we właściwościach poszczególnych olejków. Kupuj wyłącznie produkty sprawdzonych marek, oferujących stuprocentowo naturalne esencje – znajdziesz je w sklepie internetowym Optima Natura.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *