rezonans magnetyczny głowy kręgosłupa

Ile kosztuje rezonans kręgosłupa?

Ceny badań specjalistycznych dla wielu osób bywają sporym problemem, choć w ostatnich kilku latach można zaobserwować ich spadek. Jednym z przykładów może być rezonans magnetyczny, do którego dostęp ma coraz więcej osób.

Nie tylko dlatego, że publiczna służba zdrowia powoli jest dofinansowywana, ale również ze względu na działalność wielu placówek prywatnych, które oferują badania wykonywane z użyciem nowoczesnych aparatów, gwarantujących nie tylko wysoką precyzję działania, ale również pełen komfort. Związane jest to między innymi z krótszym czasem obrazowania, większymi otworami (dobra informacja dla klaustrofobików), a także ze znacznie mniejszym hałasem.

W tym miejscu jednak warto zadać pytanie – ile to wszystko kosztuje? Tak się składa, że wiele zależy od specyfiki badania, a także części ciała, która zostaje poddana obrazowaniu. Dobrym przykładem na to może by rezonans kręgosłupa, cieszący się sporą popularnością wśród pacjentów.

Ceny rezonansu kręgosłupa w klinikach prywatnych

 

Zanim możliwe będzie obliczenie kosztu badania, należy wskazać dokładny odcinek kręgosłupa. Rezonans magnetyczny jest w stanie dokładnie zbadać odcinek szyjny (C), piersiowy (Th), a także lędźwiowo-krzyżowy (L-S). Jeśli decydujemy się na obrazowanie tylko jednego odcinka, przyjdzie nam zapłacić około 430-450 zł. Nie jest to dużo, zwłaszcza mając na uwadze fakt, jakie korzyści gwarantuje ta metoda.

Znacznie droższy jest natomiast kompleksowy rezonans magnetyczny kręgosłupa, obejmujący wszystkie wspomnianej wyżej odcinki. Na szczęście kliniki często decydują się na atrakcyjne zniżki, dzięki którym koszt badania wynosi około 1000 zł.

Zupełnie osobną kategorię tworzy rezonans magnetyczny z kontrastem, a więc badanie przeprowadzane z użyciem specjalnego środka kontrastującego, który zwiększa dokładność obrazowania. W tym przypadku koszt rośnie o około 200-220 zł.

Biorąc pod uwagę powyższe ceny, warto zainteresować się kontrastem. Pozwala on bowiem na wczesne wykrycie wielu chorób i schorzeń, które nieleczone mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *