sposoby na żylaki

Domowe sposoby na żylaki

Żylaki, czyli niewydolność żylna powstają nie tylko w wyniku zaburzeń naszego stanu zdrowia, ale przede wszystkim poprzez nasz nieodpowiedni styl życia. Właśnie dlatego po pojawieniu się pierwszych niebieskich linii na naszych nogach powinniśmy jak najszybciej reagować i zmienić nasze nawyki.

Najwięcej osób, które borykają się z żylakami to kobiety – przeważnie te, które ukończył 45 lat. Wpływ na ich powstawanie ma głównie tryb pracy, ten stale siedzący bądź stale stojący. Oprócz tego niekorzystnie wpływa chodzenie na wysokich obcasach i noszenie obcisłej bielizny czy elementów garderoby. Właśnie dlatego Panie powinny zrezygnować z obciskających rajstop, pończoch czy podkolanówek.

Warto zaznaczyć, że domowe sposoby na żylaki mogą być skuteczne biorąc pod uwagę zapobieganie występowaniu żylaków. Te, które już powstały nie znikną nawet wtedy, gdy codziennie będziemy uprawiać sport czy wykonywać odprężające masaże. Te nadają się, by żylaki nie postępowały jednak w celu ich usunięcia należy zwrócić się do wyspecjalizowanego lekarza. W gabinecie Wasylkowscy na przykład oferowane jest leczenie żylaków laserem i wydaje się, iż jest to obecnie najlepszy sposób na poskromienie tego schorzenia. Zabieg ten jest bezinwazyjny, nie pozostawia blizn i według naukowców jest bardziej skuteczny aniżeli usuwanie żylaków operacyjnie.

Pamiętajmy, by o nasze nogi odpowiednio dbać – kiedy masz siedzącą pracę przynajmniej raz na godzinę pospaceruj przez około 5 minut. Jeśli nie musisz, nie noś szpilek lub wybieraj rzeczywiście te dobrej jakości. W domu niezbyt często korzystaj z gorących kąpieli a jeśli zauważasz pierwsze zmiany nabądź balsam bądź krem zapobiegający pękaniu naczynek.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *