Dieta na piękne włosy

piękne włosy

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednia dieta ma kolosalny wpływ na stan naszych włosów. Jeśli żywimy się właściwie, nasze włosy stają się piękne, mocne i lśniące. Dieta jest z całą pewnością czynnikiem, jaki uzupełnia pielęgnację włosów.

Wiele kobiet boryka się z problemem wypadania włosów jednak zapobiec temu można w bardzo prosty sposób. Jak przyznaje fryzjer Kabaty, który zaleca dietę jako jedną z głównych metod dbania o piękne włosy, w naszym codziennym jadłospisie znaleźć się powinny przede wszystkim produkty bogate w mikroelementy, takie jak kwas krzemowy, siarka, żelazo, wapń, cynk, kwasy omega 3 czy też jod. Włosy wzmacnia również witamina B, ale trzeba zaznaczyć, że dobroczynnie na ich stan wpływa też beta-karoten. Styliści z salontuiteraz.pl polecają sporządzanie i picie raz dziennie napoju ze świeżo wyciśniętych pomarańczy a prawdziwą bombą witaminową jest koktajl jabłkowo pietruszkowy.

Pamiętajmy natomiast, że efekty będą widoczne w dłuższym okresie aniżeli po zastosowaniu kosmetycznych odżywek. Dietę należy stosować systematycznie i przez długi czas jednak jej efekty będą niezwykle trwałe.

Oczywiście, najlepiej jest kiedy o włosy dbamy kompleksowo, czyli zarówno dobrze się odżywiamy jak i stosujemy kuracje pielęgnacyjne przy pomocy właściwych dla rodzaju włosów odżywek kosmetycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *