depilacja laserowa bikini

Depilacja miejsc wrażliwych

Chociaż natura obdarzyła nas owłosieniem w pewnych częściach ciała nie bez powodu, to dzisiaj staramy się te włoski usuwać. Zgodnie z kanonem piękna, najbardziej pożądana jest skora idealnie gładka, pozbawiona owłosienia. Spory problem z depilacją mają osoby, których skóra jest wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Po niewłaściwie dobranej metodzie usuwania włosków, szybko pojawia się podrażnienie, krostki, zaczerwienienie, bolesność, pieczenie, a nawet problem wrastającego owłosienia, który nierzadko przyczynia się do występowania stanów zapalnych mieszków włosowych i infekcji.

Dzisiaj na szczęście włoski można usuwać bezpiecznie, bez podrażnień i bólu, a przede wszystkim trwale z takich partii ciała. Doskonałym przykładem jest depilacja laserowa bikini. Kilka laserowych zabiegów wystarczy, by intymna strefa była zawsze idealnie zadbana. Warto poznać szczegóły, by już niedługo cieszyć się pełnym komfortem bez zbędnego owłosienia.

Laser najnowszej generacji – depilacja laserowa bikini

Chcemy, by depilacja laserowa bikini była nie tylko skuteczna. Dzisiaj wymagamy o wiele więcej. Nie chcemy odczuwać bólu podczas zabiegów, nie chcemy borykać się z podrażnieniem skóry. Usuwanie nadmiernego owłosienia ma być teraz w pełni komfortowe. I takie dokładnie jest za sprawą lasera diodowego Vectus, który wykorzystuje fale o długości 810 nanometrów.
Urządzenie posiada specjalną głowicę, przez którą wydzielane są wiązki laserowego światła. Te wnikają w głąb skóry, ale nie uszkadzają jej. Docierają do cebulki włosa, niszcząc ją i wpływając na melaninę, czyli główny składnik barwnika włosów. To dlatego Vectus nadaje się doskonale do depilacji nawet włosów grubych i ciemnych. Z każdym kolejnym zabiegiem włosy stają się coraz bardziej niewyraźne, aż wreszcie znikają całkowicie i nie odrastają już nigdy więcej.
Dlaczego to właśnie Vectus warto wybierać do depilacji laserowej miejsc wrażliwych, takich jak okolice bikini? To ten laser posiada funkcję Skintel, czyli inteligentny czytnik melaniny. Urządzenie automatycznie dobiera więc siłę i natężenie działania wiązek laserowego światła, niwelując tym samym ryzyko podrażnienia czy poparzenia skóry.
Co więcej, głowica posiada nakładkę Advanced Cooling System, czyli system kontaktowego chłodzenia. Oznacza to, że podczas każdego zabiegu skóra jest chłodzona, a zimne powietrze działa jak naturalny znieczulacz.

Na jakie efekty można liczyć?

Już po pierwszym zabiegu usuwanych jest jakieś 30% włosków z wybranej partii ciała. Depilacja laserowa bikini zakłada jednak konieczność wykonania kilku zabiegów w miesięcznych odstępach czasu. Ich ilość to kwestie indywidualne, wiele zależy od struktury włosków, ich gęstości i koloru.
Po serii laserowych zabiegów skóra pozostaje gładka, a włoski nie odrastają. Dla utrzymania tego efektu zaleca się wykonanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku. Od teraz można cieszyć się skórą bez zbędnego owłosienia i prowadzeniem aktywności w pełnym komforcie. To też ogromna ulga dla skóry wrażliwej, która teraz nie musi być już poddawana inwazyjnym zabiegom.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *