depilacja laserowa bikini

Depilacja laserem – kto może z niej skorzystać?

Depilacja laserem jest najlepszym sposobem na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Zabiegi laserowe tego rodzaju pozwalają na skuteczne zniszczenie włosków na wybranej partii ciała, dzięki czemu te już nigdy nie odrastają.

Kobiety coraz częściej decydują się na tego rodzaju zabieg bowiem nie jest on bolesny i wystarczy kilka serii, by pozbyć się owłosienia na zawsze. W gabinetach kosmetycznych i dermatologicznych, takich jak Wasylkowscy depilację laserem mogą wykonywać tylko osoby specjalnie w tym celu wyszkolone co sprawia, że jest to metoda całkowicie bezpieczna. Najczęściej kobiety decydują się na trwałe usunięcie owłosienia z kończyn dolnych, pach czy okolic bikini, popularne są również zabiegi usunięcia włosków z twarzy, polegający głównie na depilacji wąsika.

Trzeba zaznaczyć, że każdy zabieg, jakim jest depilacja laserem poprzedzony jest wnikliwym wywiadem specjalisty z klientką. Istnieją bowiem różne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji. Przede wszystkim usuwanie włosków przy pomocy podczerwieni nie może być przeprowadzone u kobiet ciężarnych, przeciwwskazaniem są również różne choroby, takie jak padaczka czy cukrzyca. Nie bez znaczenia jest również przyjmowanie określonych leków, na przykład antydepresantów czy antybiotyków (szczególnie tych, które leczą trądzik).

Fachowiec może również odmówić wykonania zabiegu osobie, której skóra jest za bardzo opalona bez różnicy czy była poddawana naturalnym promieniom słonecznym czy klientka korzystała z solarium.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *