Czy suknia ślubna musi być biała?

Czy wiecie, że niegdyś biel określała kolor żałobny? Jeszcze do XX wieku w Europie bardzo rzadko kobiety stawały przed ołtarzem w sukni o tym kolorze. Najczęściej suknia ślubna była kolorowa, wybierana z szafy przyszłej żony aniżeli kupowana specjalnie na to specjalne wydarzenie, jakim jest ślub.

Dzisiaj biała suknia to wręcz tradycja, wiele kobiet marzy o pojawieniu się przed ołtarzem w śnieżnobiałej kreacji. Trzeba jednak zauważyć, że kolor, który jeszcze do niedawna symbolizował czystość seksualną i romantyzm dzisiaj jest wyznacznikiem projektowania ślubnej sukni, ale nie dla wszystkich kobiet.

Uznaje się, że w białej sukni do ślubu nie powinny iść kobiety mające dziecko – przecież to symbol cnoty, czystości i niewinności. Współczesne panny młode coraz częściej przełamują tą tradycję i decydują się na kreacje w kolorze ecru czy beżowym. O ile w przypadku ślubów kościelnych nadal wybierane są suknie w jasnych tonacjach to jak przyznają fachowcy z fotoziemki, którzy trudnią się wykonywaniem najważniejszych pamiątek z uroczystości ślubnych, takich jak zdjęcia ślubne warszawa, biorąc pod uwagę śluby cywilne panuje dzisiaj zupełna dowolność a panny młode chętnie przywdziewają komplety o barwie czerwonej, różowej a nawet czarnej. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *