czapki dla niemowląt

Czapka czy chustka? Co założyć dziecku na głowę latem?

Wiosenne i letnie miesiące to czas, w którym dzieci chętnie spędzają czas na podwórku zarówno z opiekunami w placówce edukacyjnej, jak i po powrocie do domu.  Słońce, choć przyjemne, może być niebezpieczne, dlatego koniecznie trzeba zabezpieczyć dziecięcą głowę przed negatywnym działanie promieni słonecznych.

Czapka z daszkiem — must have

Czapka z daszkiem powinna znaleźć się w każdej dziecięcej szafie. Świetnie chroni głowę przed przegrzaniem. Daszek pełni funkcję ochronną delikatnej dziecięcej buzi oraz oczu. Jest idealna zarówno na plażę, jak i do uprawiania sportu. Czapka z daszkiem dla chłopca dodatkowo nada dziecięcej stylizacji luźnego charakteru.

Chustka na głowę — nie tylko dla dziewczyn

Chustka na głowie może kojarzyć się z elementem garderoby dla dziewczynek. Nic bardziej mylnego! Bawełniane chustki są również noszone przez chłopców. Chronią one głowę i są bardzo uniwersalne. Dzieci mogą je nosić również pod szyją czy wykorzystać jako prześcieradełko albo przykrycie w wózku.

Jakie powinny być czapki dla niemowląt?

Przede wszystkim wygodna. Niemowlęta nie potrafią powiedzieć, że jest im niewygodnie, dlatego trzeba szczególną uwagę zwracać na materiał i sposób wykonania czapeczki.

Bawełna to materiał najbardziej popularny ze względu na takie właściwości jak:

  • przepuszczalność powietrza
  • naturalność materiału
  • wygodę
  • łatwość w utrzymaniu czystości

Na rynku ubranek dziecięcych czapki są często nieodłącznym elementem stylizacji. Poza funkcja praktyczną pełnią też rolę estetyczną. W wielu sklepach znaleźć można czapeczki z kokardkami, kwiatuszkami czy ozdobnymi marszczeniami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *